معایب و مزایا شیرآلات توکار چیست؟

مزایا و معایب شیرآلات توکار

در دنیای امروز هرچیزی با بالاترین سرعت ممکن در حال تغییر و تحول است و این تحول در صنایع مختلف به خصوص صنایع مربوط به ساختمان و خانه نیز روندی چشمگیر دارد. در دنیای شیرآلات ساختمانی، ما هر روزه شاهد تغییرات شگفت‌انگیز و البته سودمندی هستم. شیرآلات توکار یکی از جدیدترین متد‌های روز شیرآلات در دنیا محسوب می‌شود که امروزه به خاطر مزایا شیرآلات توکار، باعث شده است طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا از این شیرآلات استفاده کنند.

هر نوع از شیرآلات مانند شیرآلات مدرن یا شیرآلات چشمی دارای مزایا یا معایب خاص خود هستند و شیرآلات توکار نیز از این قائده مستثنی نمی‌باشد. در این مقاله در وب سایت دوان قصد داریم به معرفی مهم‌ترین مزایا شیرآلات توکار و معایب شیرآلات توکار بپردازیم.

آشنایی با شیرآلات توکار

یکی از مهم‌ترین و واجب‌ترین اجزاء هر خانه، شیرآلات آشپزخانه آن خانه است. همانطور که گفتیم شیرآلات امروزه انواع مختلفی دارند و توسط برند‌ها با مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که یکی از معروف‌ترین و مدرن‌ترین آن‌ها، شیرآلات توکار نام دارد.

شیرآلات توکار جزئی از مدرن‌ترین شیرآلات آشپزخانه یا هرجای دیگر خانه به حساب می‌آید که می‌تواند در خانه‌های لوکس و لاکچری بیشتر خودنمایی کند.

منظور از شیرآلات توکار، شیرآلاتی است که اجزای آن به غیر از علم و اهرم آن در پشت دیوار قرار می‌گیرند. همانطور که اشاره کردیم، این نوع شیرآلات مخصوص استفاده در آشپزخانه نمی‌باشد بلکه می‌تواند در سرویس بهداشتی، حمام و… نصب شود.

به دلیل زیبایی و مدرنیتی که این شیرآلات دارند، در حال حاضر بسیاری از هتل‌ها و رستوران‌ها از این نوع شیرآلات استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین مزایا شیرآلات توکار که در ادامه به معرفی بیشتر آن می‌پردازیم، عدم اشغال کردن فضای زیاد می‌باشد. در حال حاضر معماران به روز دنیا استفاده از این شیرآلات را برای خانه‌های بروز و مدرن توصیه می‌کنند.

مزایا شیرآلات توکار

اگرچه خرید از هر محصولی با توجه به کاربرد‌ها و ویژگی‌های آن محصول انجام می‌شود اما شناخت مزایا و معایب هر محصول نیز می‌تواند راهنمای خرید آن باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم به عنوان راهنمای خرید شیرآلات توکار، به معرفی مهم‌ترین مزایا این شیرآلات بپردازیم.

مهم ترین مزایا شیرآلات توکار
مهم ترین مزایا شیرآلات توکار

عدم اشغال فضای زیاد

در گذشته‌های بسیار دور شیرآلات از علم بزرگی برخوردار بودند و فضای زیادی را اشغال می‌کردند اما رفته رفته به دلیل استفاده از فضای بهینه و همچنین وجود سبک مینیمال، کاهش حجم و اندازه تجهیزات بسیار اهمیت یافت.

در حال حاضر یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزایا شیرآلات توکار، عدم اشغال فضای زیاد یا بهینه‌سازی فضا می‌باشد. می‌توانید در تصاویر مشاهده کنید که بخش اعظم شیرآلات توکار در پشت دیوار قرار گرفته است و فضایی را این شیرآلات اشغال نمی‌کنند.

این ویژگی باعث شده است که افراد بتوانند بخش‌های بیشتری را در خانه برای تزئین یا دیزاین در اختیار داشته باشند.

مدرنیت و زیبایی

یکی دیگر از مزیت‌های شیرآلات توکار، جلوه مدرن و لاکچری این شیرآلات است. این شیرآلات براساس مهم‌ترین متد‌های روز دنیا طراحی شده‌اند و جلوه‌ای مینیمال و مدرن را دارا می‌باشند. البته جلوه مدرن این شیرآلات تنها محدود به خود آن‌ها نیست بلکه می‌تواند فضای خانه و آشپزخنه را مدرن‌تر نشان دهد.

مقاومت و دوام بالا

از دیگر مزایا شیرآلات توکار، دوام و مقاومت آن‌ها نسبت به خرابی و پوسیدگی می‌باشد. تمامی قسمت‌های درون دیوار شیرآلات توکار دارای محافظه هستند که باعث می‌شوند این شیرآلات به راحتی مورد پوسیدگی و خرابی قرار نگیرند.

همچنین بیشتر برند‌هایی که این نوع شیرآلات را تولید می‌کنند، برند‌های مطرحی هستند که از بهترین مواد استفاده کرده‌اند.

پاکیزگی بیشتر

به دلیل اینکه بسیاری از قسمت‌های این شیرآلات به خصوص دوش‌های توکار، درون دیوار قرار گرفته‌اند، جای کمتری برای کثیفی و تجمع آلودگی وجود دارد. همین ویژگی باعث شده است که شیرآلات توکار به نسبت به دیگر شیرآلات بهداشتی‌تر باشند.

معایب شیرآلات توکار

قطعاً می‌دانید که هر محصولی در کنار دارا بودن ویژگی‌هایی، دارای معایبی نیز می‌باشد. در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی مهم‌ترین معایب شیرآلات توکار بپردازیم.

معایب شیرآلات توکار
معایب شیرآلات توکار

هزینه بالا

اولین عیب شیرآلات توکار نسبت به دیگر شیرآلات به خصوص شیرآلات کلاسیک یا اهرمی، هزینه بالا خرید آن‌ها می‌باشد. در بخش قبلی ذکر کردیم که عموماً این نوع از شیرآلات توسط برند‌های مطرح و همچنین با مواد اولیه بسیار با کیفیتی ساخته می‌شوند، همین دلیل باعث شده است این شیرآلات دارای قیمت بیشتری باشند.

همچنین نصب این شیرآلات مانند نصب شیرآلات اهرمی و کلاسیک به سادگی انجام نمی‌شود و ممکن است نصب آن نیز هزینه داشته باشد.

نصب غیر ساده

علاوه بر اینکه هزینه نصب بالا شیرآلات توکار نسبت به دیگر شیرآلات بیشتر است، بایستی بگوییم سختی نصب آن نیز بیشتر است. همانطور که می‌دانید، بخشی از شیرآلات توکار در داخل دیوار نصب می‌شود و همین دلیل باعث می‌شود که هنگام نصب بخشی از دیوار خراب شده و دوباره بازسازی شود.

محدودیت اجرایی

منظور از محدودیت اجرایی به عنوان یکی از معایب شیرآلات توکار، این است که نمی‌توان این شیرآلات را در هر مکان و دیواری نصب کرد. ممکن است برخی دیوار‌ها از ضخامت بسیار کمی برخوردار باشند و همین باعث می‌شود نصب این نوع شیرآلات در این دیوار‌ها غیر ممکن شود.

تعمیر غیر راحت

اگرچه عموماً شیرآلات توکار از مقاومت و کیفیت بالایی برخودار هستند اما ممکن است در بسیاری از موارد به دلایل مختلفی این شیرآلات مورد خرابی یا پوسیدگی قرار بگیرند. اگر بخشی از شیرآلات که داخل دیوار قرار گرفته است، مورد خرابی واقع شوند، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد زیرا که همچون نصب، تعمیر آنان ملزم به خراب شدن دیوار و بازسازی دوباره آن می‌شود.

جمع‌بندی

در این مقاله در وبلاگ دوان، سعی کردیم ابتدا به معرفی شیرآلات توکار و ذکر مزایا و معایب این نوع شیرآلات بپردازیم. بدون شک شیرآلات توکار برای خانه‌های مدرن و آشپزخانه‌های شیک و لاکچری می‌تواند بهترین گزینه باشد اما خریداران و مشتاق این نوع شیرآلات باید تمامی مزایا و معایب آن‌ها را در نظر داشته باشند.

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

معایب و مزایا شیرآلات توکار چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top