آشنایی کامل با وال هنگ و مزایا آن

معرفی وال هنگ

همیشه یکی از بزرگترین دغدغه انسان‌ها فضا‌های کوچکی هستند که معمولاً یاد نداریم به صورت صحیح از آن‌ها استفاده کنیم از این رو وال هنگ ها در زمینه توالت فرنگی‌های دیواری پا به عرصه گذاشته‌اند و امروزه طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارند.

کاربرد وال هنگ به اندازه‌ای گسترش یافته است که در سال‌ها اخیر تبدیل به یکی از مهم‌ترین اجزا در دکوراسیون داخلی خانه‌ها، مکان‌های عمومی، شرکت‌ها و… شده است و نظر معماران و طراحان دکوراسیون را به خود جلب کرده است.

البته از آنجایی که به اندازه کافی به این توالت‌های دیواری در ایران پرداخته نشده است افراد زیادی با نقاط قوت و ضعف وال هنگ ها آشنا نیستند و ناآشنا ماندن ماهیت آن‌ها سبب شده است که به طور کامل در صنعت معماری و دکوراسیون داخلی کشور ما جای نگیرند.

به همین دلیل در این مقاله از سایت دوان قصد داریم که به موضوع ماهیت، نقاط قوت و ضعف این توالت‌های دیواری بپردازیم پس تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

وال هنگ چیست؟

اگر بخواهیم به معنای لغوی وال هنگ بپردازیم باید بگوییم که در زبان لاتین به آن Wall Hung یعنی آویز دیوار گفته می‌شود و در یک تعریف کلی تمامی تجهیزاتی را در بر می‌گیرد که پایه نداشته باشند و به دیوار آویزان شوند.

وال هنگ چیست؟

از آنجایی که همیشه مدیریت فضای ساختمان مهم است و توالت ضروری‌ترین بخش سرویس بهداشتی شما را رقم می‌زند، به توالت‌های دیواری که نیاز به پایه ندارند نیز وال هنگ گفته می‌شود که برای دکوراسیون سرویس بهداشتی‌های کوچک همچون شیرآلات بهداشتی بسیار کاربردی هستند.

اغلب توالت فرنگی‌هایی که در سال‌های گذشته نصب شده‌اند دارای پایه و متصل به زمین هستند و فاضلاب به شکل مستقیم از طریق مجرایی به داخل زمین خارج می‌شود اما در توالت فرنگی‌های وال هنگ شاهد نوع دیگری از طراحی هستیم.

در این توالت‌ها فلاش تانک قابل رؤیت نمی‌باشد و تنها بخش نشیمن گاه خارج از دیوار قرار دارد و امکان دیده شدن دارد. البته در سرویس بهداشتی‌های وال هنگ برای سایر تجهیزات نیز از همین روش استفاده می‌شود و دیگر از پایه‌ها برای نگه داری اجزا مانند روشویی استفاده نمی‌شود بلکه به صورت ثابت در دل دیوار نصب می‌شوند.

به دلیل اینکه امروزه فضا‌های داخلی خانه‌ها کاهش یافته است استفاده از تجهیزاتی که کمترین فضا را اشغال کنند بسیار حائز اهمیت است و از این رو وال هنگ‌ها بسیار پرطرفدار شده‌اند.

علاوه بر صرفه‌جویی در فضا شما می‌توانید در مصرف آب و برق نیز صرفه‌جویی کنید و وال هنگ‌ها را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنید. البته مزایای این تجهیزات محدود به همین چند مورد نمی‌شود، از این جهت در ادامه قصد داریم به بررسی چندین مورد از مهم‌ترین مزایا وال هنگ بپردازیم.

مزایا وال هنگ‌

همانطور که در قسمت قبل متوجه شدید سرویس بهداشتی‌های وال هنگ و اجزای آن دارای کاربرد و ویژگی‌های زیادی دارند و با توجه به کوچک‌تر شدن خانه‌ها مخصوصاً آپارتمان‌ها استفاده از این تجهیزات باعث می‌شود حتی در فضای کم سرویس بهداشتی بتوانید از وسایل زیبا و مقاوم استفاده کنید.

مزایا وال هنگ
مزایا وال هنگ

کاهش مصرف آب

شاید باورنکردنی باشد اما باید بدانید که استفاده از وال هنگ‌ها سبب می‌شود که تا ۳۰ درصد مصرف آب شما کاهش یابد و این مسأله برای کشور ما که با کمبود آب در سال‌های اخیر رو به رو است بسیار اهمیت دارد.

از این رو طراحی ویژه سیفون‌ها و شیرآلات در وال هنگ باعث شده است که شما بتوانید در مصرف آب در این بازه حساس صرفه‌جویی کنید.

شست و شو راحت‌تر

یکی از سخت‌ترین کار‌ها شست و شو سرویس بهداشتی‌هایی است که به روش‌های قدیمی تجهیز شده‌اند اما با استفاده از سرویس بهداشتی وال هنگ نظافت آن بسیار راحت‌تر خواهد شد زیرا به دلیل نداشتن پایه یا فلاش تانک خارج از دیوار این عمل آسان‌تر صورت می‌گیرد.

مقاومت بالا

جنس تجهیزاتی که در توالت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند اهمیت زیادی دارد و در صورتی که لوله‌ها، شیرآلات، توالت فرنگی و… با کیفیت استفاده نشود شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دچار نشکل می‌سازد از این رو می‌توانید از وال هنگ‌ها در این زمینه استفاده نمایید تا از نتایج آن‌ها شگفت‌زده شوید.

برای مثال در توالت فرنگی وال هنگ به جای تکیه داده شدن بر روی یک پایه از کل دیوار استفاده شده است و این سبب افزایش استقامت و کیفیت سرویس بهداشتی شما می‌شود و یک ضربه گیر قوی به شمار می‌رود.

عایق صدا

ایجاد سروصدای کمتر یکی از مزایا وال هنگ ها به شمار می‌رود زیرا صدا‌هایی مانند صدا کشیدن سیفون فلاش تانک می‌تواند برای بسیاری از افراد اذیت‌کننده باشد از این رو در صورتی که از این نوع تجهیزات سرویس بهداشتی استفاده کنید به دلیل طراحی مهندسی شده صدای توالت شما به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت.

ایجاد ارتفاع مناسب

برای مثال یک توالت فرنگی پایه دار را در نظر بگیرید که اندازه ارتفاع ثابت و از پیش تعیین شده‌ای دارد و از این رو ممکن از برای شما مناسب نباشد اما یکی از مزایا وال هنگ ها این است که به دلیل نصب شدن بر روی دیوار می‌توانید ارتفاع تجهیزات مثل روشویی، دوش، توالت فرنگی و… را در اندازه مورد دنیاز خود سفارش و تنظیم کنید.

کاهش فضای مصرفی

همانطور که پیشتر نیز به این موضوع اشاره شد استفاده از تجهیزات پایه دارد فضای زیادی را اشغال می‌کنند اما این مشکل در تجهیزات وال هنگ به حداقل رسیده است و با طراحی بهینه قابل استفاده در مکان‌های کوچک هستند و شکل منظمی را به محیط شما می‌بخشند.

معایب وال هنگ

تمامی کالا‌ها و تجهیزاتی که در جهان ساخته می‌شود در کنار مزایای زیاد دارای تعدادی معایب نیز هستند از این رو تجهیزات وال هنگ نیز جدای از این مسأله نیست.

از آنجایی که دانستن نعایت وال هنگ‌ها خارج از لطف نیست در ادامه به بررسی اساسی‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

قیمت

وال هنگ ها به دلیل عدم نیاز به پایه و نصب در اجزای ساختمان هزینه‌های بالاتری نیز خواهند داشت زیرا برای نصب نیاز به فرد متخصص دارند و از طرفی دیگر به طور عمده بر روی دیوار ثابت می‌شوند.

البته با یک حساب سر انگشتی می‌توانید متوجه شوید که آیا سرویس بهداشتی وال هنگ برای شما صرفه اقتصادی در دراز مدت دارد یا خیر اما به طور کلی از دیدگاه کاربران یکی از معایب وال هنگ قیمت آن است.

تعمیر

تعمیر کردن مشکلات وال هنگ ها نیاز به متخصص دارند و تعمیرکاران عادی از پس آن بر نمی‌آیند از این رو علاوه بر هزینه تعمیرات توسط متخصص، هزینه‌های مربوط به تعمیر و تعویض اجزای آن نیز بیشتر است زیرا ممکن است به دیوار شما صدمه وارد کند.

نصب

یکی دیگر از معایب وال هنگ ها نصب دشوار آن‌ها می‌باشد زیرا نیاز است که صورت حرفه‌ای در دیوار نصب شوند تا در آینده دچار ریزش دیوار یا آسیب به خود اجزا وال هنگ نشوند.

سخن پایانی

همگام شدن با تکنولوژی‌های جدید به شما این امکان را می‌دهد که فضای اطراف خود را راحت‌تر مدیریت کنید و از مکان‌های کوچک بهترین استفاده را داشته باشید.

به قول گفتنی دیگر زمان سرویس بهداشتی‌هایی با فضای خالی زیاد و استفاده از تجهیزات پایه دار گذشته است زیرا توالت‌های وال هنگ با اشغال فضای کمتر و طراحی بهینه به زیبایی خانه یا محل کار شما می‌افزایند.

این تجهیزات حتی مناسب استفاده در مکان‌های عمومی هستند و به راحتی قابل شست و شو و نظافت می‌باشند از این رو در افزایش بهداشت همگانی تأثیر دارند.

از این رو در این مقاله از سایت دوان به بررسی جامع سرویس بهداشتی‌های وال هنگ پرداختیم و مزایا وال هنگ و معایب آن را بیان کردیم.

آشنایی کامل با وال هنگ و مزایا آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top