معرفی جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات

جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات

از آنجایی که آب مایه حیات است و زندگی بشری وابسته به آن می‌باشد، امروزه کارخانه‌ها و شرکت‌های زیادی در راستای تولید جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات پیش قدم می‌شوند و تجارت‌های بزرگی را بر این اساس به وجود آورده‌اند.

شیرآلات در مکان‌های متعدد مانند خانه، محل کار، مدرسه، دانشگاه و… مورد نیاز ما هستند به طوری که تصور زندگی بدون آن‌ها سخت و طاقت‌فرسا می‌باشد از این رو افراد زیادی در جهت افزودن تکنولوژی‌های جدید به شیرآلات تلاش می‌کنند تا آن‌ها را مطابق با علم روز دنیا طراحی کنند.

جدید ترین تکنولوژی های شیرآلات

واقعیت این است که در دنیای مدرن امروزی دیگر برداشت آب از چاه یا قنات به روش‌های سنتی غیر ممکن است زیرا مکانیزم‌های جدیدی در طول سالیان سال به وجودآمده و پیشرفت کرده‌اند تا الان که ما خیلی راحت و به آسانی به جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات دسترسی داریم و هر زمان که اراده کنیم آب آشامیدنی تمیز نوش جان خواهیم کرد.

یا برای مثال مانند ایام گذشته دیگر نیازی به دوش گرفتن با آب سرد و شست ظرف‌ها لب جوی نیست و شما قادر هستید در همان مکانی که هستید از آب تمیز با درجه دلخواه خود استفاده کنید.

در ادامه این مقاله از سایت دوان قصد داریم به موضوع جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات که زندگی انسان را مدرن‌تر و راحت‌تر کرده‌اند بپردازیم پس تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

استفاده از صفحه دیجیتال در شیرآلات هوشمند

برخی از شیرآلات هوشمند دارای صفحه دیجیتال هستند که با استفاده از این صفحه شما می‌توانید تنطیمات شیر خود را به صورت دلخواه تغییر دهید.

برای مثال به طور دقیق می‌توانید دمای آب را تنظیم کنید یا میزان فشار آب را کم و زیاد نمایید. از طرفی دیگر صفحه دیجیتال در شیرآلات هوشمند دارای قبلیت تغییر در نوع پاشیدن آب است و می‌توانید شکل آن را انتخاب کنید. استفاده از این صفحه بسیار راحت است و تنها با وصل کردن آن به گوشی موبایل هوشمند خود می‌توانید تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

استفاده همزمان از آب و صابون

یکی از جدید ترین تکنولوژی های شیرآلات این است که شما در نوع خاصی از شیرآلات می‌توانید به صورت همزمان از آب و صابون استفاده کنید و علاوه بر آن میزان خروجی صابون و آب را نیز بر اساس نیاز خود تنظیم کنید.

این شیرآلات خودکار بسیار مناسب برای استفاده مکان‌های عمومی و مکان‌هایی است که بیشتر کودکان در آن محیط قرار می‌گیرند زیرا با استفاده از این فناوری تا حد زیادی از انتقال بیماری‌ها مخصوصاً در کودکان جلوگیری می‌شود.

میتوانید از این فناوری در خانه، مهدکودک‌ها، پارک‌ها و سایر مکان‌های عمومی استفاده کنید و از راحتی و سهولت دسترسی به آن لذت ببرید.

شیرآلات هوشمند با فرمانبرداری صوتی

در دنیای امروز این موضوع که بشنوید شیرآلات می‌توانند فرمان‌های صوتی شما را اطاعت کنند اصلاً عجیب نیست زیرا همین الان نیز یکی از جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات انواع صوتی شیرآلات هوشمند هستند.

یکی از معجزات این شیر‌ها این است که می‌توانند گفته‌های شما را اندازه‌گیری کنند و بر اساس مقیاس خواسته شده آب را در ظرف معین بریزند.

برای مثال شما می‌توانید از این شیر‌ها بخواهید که به میزان ۳ فنجان آب را در دمای ۱۰ درجه از شیر خارج کند.

دوش‌های هوشمند بخار

از دیگر تکنولوژی‌هایی که در این زمینه می‌توانی به آن‌ها اشاره کنیم شیر‌های هوشمند بخار هستند که عملکرد جالبی دارند.

شاید شما به گرفتن حمام بخار علاقه داشته باشید در این صورت می‌توانید با استفاده از این تکنولوژی آب را به بخار تبدیل کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های این دوش‌ها این است که مدت زمان دوش گرفتن شما را تشخیص می‌دهند و زمان مورد نیاز را به شما اطلاع خواهند داد.

شیرآلات فرا تکنولوژی

همانطور که از نام این شیرآلات متوجه شدید یکی از جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات آن دسته‌ای هستند که می‌توانید به وسیله آن‌ها وضعیت هوای بیرون از خانه را چک کنید یا برای مثال با استفاده از تقویم این شیرآلات متوجه تاریخ شوید.

شاید باور نکنید که بگویم می‌توانید با استفاده از این شیرآلات زیر دوش قبل از شروع جلسه به بررسی‌ایمیل‌های خود بپردازید زیرا این تکنولوژی همه را متحیر کرده است.

شیرآلات هشدار دهنده نشتی

نوعی از شیرآلات ایتالیایی فیما که به صورت هوشمند طراحی شده‌اند می‌توانند به دو روش نشان دادن از طریق صفجه نمایشگر و یا آلارم به وسیله بوق زدن شما را از نشتی آب مطلع کنند.

از آنجایی که این تکنولوژی تا حد زیادی به بهینه‌سازی مصرف آب کمک می‌کند یکی از بهترین تکنولوژی‌های شیرآلات به شمار می‌رود.

دوش‌های هشدار دهنده مصرف آب

نوعی از دوش حمام هوشمند وجود دارند که ممکن است با استفاده از آن‌ها از خود خجالت‌زده شوید زیرا این دوش‌ها میزان آب مصرفی شما را در مدت زمان استحمام اندازه‌گیری و ثبت می‌کند و شما با بررسی آن می‌توانید متوجه شوید که در هربار دوش گرفتن چه مقدار آب مصرف می‌کنید.

این دوش‌ها یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های شیرآلات هستند که به کاهش مصرف آب و اصلاح شیوه استفاده از آب کمک می‌کنند.

شیرآلات شلنگ دار در آشپزخانه

شیرآلات ثابت در آشپزخانه همیشه قابل استفاده نیستند زیرا شما نمی‌توانید نقاط دورتر سینک را با استفاده از آن‌ها بشویید و مجبور می‌شوید از پر کردن ظرف یا پارچ برای شستن آن قسمت‌ها استفاده کنید اما نوعی از شیرآلات که دارای شلنگ می‌باشند سبب سهولت استفاده در این موضوع شده‌اند و به وسیله این شیر‌ها می‌توانید ساده‌تر از قبل حتی با شست و شوی میوه‌ها و سبزیجات بپردازید.

جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات
جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات

شیرآلات پیشخوان

از جدیدترین تکنولوژی‌های شیرآلات می‌توانیم به شیرآلات پیشخوان یا کانتر اشاره کنیم که امروزه طرفداران زیادی را از سراسر جهان به خود مجذوب کرده است.

جتما برای شما نیز پیش آمده است که ظرف زیادی برای شست و شو نداشته باشید و تنها در حد چندین لیوان یا پیش دستی باشند از این رو شما می‌توانید از شیرآلات پیشخوان که به شکل سینک کوچکی بر روی کانتر جزیره به طور معمول وجود دارد استفاده کنید و سراغ سینک اصلی نروید.

اگر شما نیز دارای آشپزخانه بزرگ هستید حتماً این نوع از شیرآلات را امتحان کنید و سهولت استفاده آن بهره ببرید.

شیرآلات قابلمه پر کن

شیرآلات جدید سعی در افزایش سهولت و کاربرد در استفاده دارند به طوری که یکی از لوکس‌ترین آن‌ها شیرآلات قابلمه پرکن هستند. این شیرآلات به لوله انتقال آب وصل هستند و با استفاده از چند مفصل در بالای گاز شما قرار می‌گیرند تا دیگر نیازی به پرکردن قابله یا کتری از شیر سینک نداشته باشید و با باز کردن شیر آن، ظرف موردنظر شما بر روی گاز پر آب خواهد شد.

در صورتی که فاصله شیر ظرفشویی شما با گاز زیاد است و باید مسافت طولانی را در طول روز برای پر کردن ظرف‌ها و قرار دادن آن‌ها روی گاز طی کنید، از شیرآلات قابلمه پر کن غافل نشوید.

شیرآلات نوشیدنی

دسته‌ای از شیرآلات وجود دارند که به صورت شیر کوچک در کنار شیر ظرفشویی اصلی قرار میگرند و صرفاً کاربرد استفاده برای نوشیدن آب دارند و مناسب شست و شو نیستند.

این شیر‌ها که به شیر‌های نوشیدنی معروف هستند به شکل مستقیم به منبع آب وصل هستند و مناسب مناطقی می‌باشند که آب آنجا دارای املاح زیاد یا آلودگی است و نوشیدن آب از شیر اصلی بهداشتی نمی‌باشد.

از این رو یکی از جدیدیترین تکنولوژی های شیرآلات که نقش مهمی در افزایش بهداشت عمومیی دارند شیرآلات نوشیدنی هستند.

سخن پایانی

شیرآلات نقش مهم و پر رنگی در زندگی ما دارند به طوری که امروزه تصور زندگی بدون آن‌ها غیر ممکن است زیرا مشغله‌های زیاد دیگر این امکان را به ما نمی‌دهد که به روش‌های سنتی و قدیمی آب را برداشت کنیم، مسافت طولانی‌ای را طی کنیم و برای مدت کوتاهی از آب برداشت شده استفاده کنیم.

از طرفی جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات به ما کمک می‌کنند از نشتی آب با خبر شویم، میزان خروجی و دمای آب را کنترل کنیم، با خبردار شدن از مقدار آب مصرفی خود در روز آن را کاهش دهیم و از زندگی مدرن لذت ببریم.

معرفی جدیدترین تکنولوژی های شیرآلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top