راهنمای خرید کانتر آشپزخانه

راهنمای خرید کانتر آشپزخانه

راهنمای خرید کانتر آشپزخانه چیست؟ همانطور که می‌دانید آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه محسوب می‌شود و به قدری اهمیت آن بالاست که بسیاری از افراد معتقدند آشپزخانه قلب خانه محسوب می‌شود و این لقب را به آن داده‌اند. تجهیزات و وسایل مختلفی در آشپزخانه می‌تواند براساس نیاز یک خانوار یا افراد قرار گیرد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها کانتر آشپزخانه یا پیشخوان آشپزخانه می‌باشد.

در ادامه این مقاله در وب سایت دوان قصد داریم به معرفی مهم‌ترین و کامل‌ترین نکات راهنمای خرید کانتر آشپزخانه بپردازیم و ذکر کنیم که هنگام خرید کانتر باید به چه نکاتی توجه کرد؟

آشنایی با کانتر آشپزخانه

اگرچه آشپزخانه خود قلب خانه محسوب می‌شود اما کانتر نیز برای آشپزخانه خود حکم قلب را داراست. در حال حاضر به توجه به فراگیر شدن استفاده از دکوراسیون مدرن برای خانه و همچنین آشپزخانه استفاده از کانتر به جای اوپن رواج بیشتری پیدا کرده است و اهمیت شناخت آن بالاتر رفته است.

کانتر به دلیل اینکه می‌تواند در تمامی فعالیت‌هایی که در آشپزخانه انجام می‌شود نقشی داشته باشد به عنوان قلب آشپزخانه شناخته شده است و همچنین با توجه به ظاهر می‌تواند باعث زیبایی بیشتر آشپزخانه شود. ناگفته نماند که کانتر آشپزخانه به دلیل اینکه می‌تواند در فعالیت‌های مختلف آشپزخانه مانند غذا درست کردن، خرد کردن مواد غذایی و… مؤثر باشد، می‌تواند محل خوردن غذا نیز باشد و دیگر وجود میز ناهار خوری اهمیتی نداشته باشد.

به دلیل مزایا و ویژگی‌های مختلفی که کانتر یا پیشخوان می‌تواند در آشپزخانه داشته باشد، دانستن آن‌ها و شناخت اهمیت آن‌ها می‌تواند مؤثر باشد و به شما در خرید و انتخاب یک کانتر مناسب راهنمایی کند. در ادامه سعی داریم به معرفی مهم‌ترین دلایل اهمیت کانتر آشپزخانه بپردازیم.

خلق فضای کاری مناسب

همانطور که می‌دانید، در آشپزخانه فعالیت‌های مختلفی نظیر آشپزی، شستشو ظروف، خرد کردن خوراکی‌ها، سرو غذا و… انجام می‌شود که هر کدام از آن‌ها نیازمند فضایی است که بتوان کار را در آنجا انجام داد.

یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت کانتر آشپزخانه و همچنین راهنمای خرید کانتر آشپزخانه، خلق فضای کاری و فعالیت است که کانتر می‌تواند در آشپزخانه مهیا کند. در فضای کانتر می‌توان بسیاری از فعالیت‌های نام برده را انجام داد و حس بهتری هنگام کار و آشپزی کردن را داشت.

ایجاد فضای زیباتر

در حال حاضر برای آشپزخانه از دکور‌های مختلفی مانند دکوراسیون مدرن، دکوراسیون سنتی، دکوراسیون سنتی و انتقالی و… استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که امروزه انواع مختلفی از کانتر‌های آشپزخانه با توجه به جنس و ابعاد تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها می‌تواند مناسب دکوراسیون خاص آشپزخانه شما باشد.

مزایا کانتر آشپزخانه
مزایا کانتر آشپزخانه

وجود کانتر می‌تواند فضایی زیباتر را به آشپزخانه شما هدیه دهد. البته در راهنمای خرید کانتر آشپزخانه علاوه بر زیبایی و نوع ظاهری کانتر باید به متد‌های دیگری همچون کیفیت و مقاومت کانتر اهمیت داد. یکی از مهم‌ترین راهنمایی‌ها برای خرید کانتر توجه به ضد آب بودن آن است زیرا در فعالیت‌های مختلف کانتر می‌تواند در معرض آب قرار بگیرد. البته استفاده از سنگ‌های گرانیتی و مرمر بر سطح کانتر می‌تواند باعث جلوگیری از انتقال آب به کانتر شود.

ایجاد فضای بیشتر

آشپزخانه فضایی بسیار مهمی است که در آن وسایل و لوازم بسیاری قرار می‌گیرند و هر کدام از آن‌ها کاربرد‌های مختلفی را می‌توانند در طول روز ایفا کنند. لازم به ذکر است که کانتر می‌تواند فضای زیادی را جهت جمع کردن وسایل مختلف دهد و شما عزیزان می‌توانید برخی از وسایل خود را درون کانتر جا ساز کنید.

همچنین بر سطح کانتر می‌توانید برخی از وسایل پر کاربرد مانند چای ساز، دمنوش ساز و… را قرار دهید و با وجود این اکسسوری‌ها به کانتر و البته آشپزخانه خود زیبایی بیشتری ببخشید. لازم به ذکر است که اگر چه وجود برخی وسایل در بالای کانتر می‌تواند به کانتر و آشپزخانه زیبایی ببخشد اما باید توجه داشته باشید که شلوغ کردن آن می‌تواند علاوه بر کاهنده بودن زیبایی آن، باعث وجود حس بد نیز شود.

راهنمای خرید کانتر آشپزخانه

پس از آشنایی با چیستی کانتر آشپزخانه و همچنین شناخت مهم‌ترین اهمیت و کاربرد‌های پیشخوان در آشپزخانه، لازم است با نکات کلیدی در هنگام خرید کانتر آشنا شوید. در ادامه این مقاله به معرفی مهم‌ترین نکات خرید پیشخوان آشپزخانه خواهیم پرداخت.

نکات راهنمای خرید پیشخوان آشپزخانه
نکات راهنمای خرید پیشخوان آشپزخانه

ابعاد کانتر

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید پیشخوان آشپزخانه بایستی به آن توجه نمود، ابعاد آن می‌باشد. باید توجه داشته باشید که براساس متراژی که آشپزخانه شما دارا می‌باشد و فضایی که در اختیار دارید از بهترین ابعاد برای خرید کانتر مطمئن شده و سپس خرید خود را ثبت کنید.

باید توجه داشته باشید که کانتر نباید بیش از حد کوچک باشد تا نتوان در آن فعالیت‌های مختلف را انجام داد و همچنین نباید به قدری بزرگ باشد تا فضای رفت و آمد را با اخلال روبرو کند.

طرح کانتر

از دیگر موارد راهنمای خرید کانتر آشپزخانه می‌توان به طرح و زیبایی کانتر آشپزخانه اشاره کرد. همانطور که اشاره داشتیم، کانتر آشپزخانه باید از طرح و شکلی برخوردار باشد که مناسب و البته متناسب با دکوراسیون کلی آشپزخانه و خانه باشد. برای مثال نباید از طرح کانتر سنتی برای آشپزخانه مدرن استفاده کرد.

همچنین کانتر آشپزخانه بایستی تا حد زیادی به کابینت‌ها، نور پردازی‌ها و شیرآلات آشپزخانه و دیگر اجزا آشپزخانه شباهت داشته باشد یا رنگ آن با آن‌ها هماهنگ شده باشد.

مواد اولیه کانتر

همانند دیگر لوازم و تجهیزات ساختمانی و آشپزخانه، کانتر نیز توسط برند‌ها و شرکت‌های مختلف با کیفیت‌های متفاوت و البته مواد اولیه متفاوتی تولید و عرضه می‌شود. یکی از نکات مهم خرید پیشخوان آشپزخانه، توجه به متریال ساخت آن می‌باشد.

علاوه بر اینکه باید دقت داشته باشید متریال کانتر آشپزخانه از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد، باید دقت داشته باشید که کانتر در مقابل آب، حرارت، فشار و… مقاومت داشته باشد. از طرفی جنس متریال کانتر بایستی با شرایط آب و هوایی منطقه شما تناسب داشته باشد.

جمع‌بندی

همانطور که گفتیم، آشپزخانه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و در آشپزخانه لوازم و تجهیزات مختلفی به کار گرفته می‌شود. بسیاری از این وسایلی که در آشپزخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، جهت افزایش زیبایی به آشپزخانه و البته مهم‌تر، افزایش کارایی آشپزخانه و راحتی در انجام فعالیت‌های مختلف آشپزخانه همچون طبخ غذا است.

کانتر نیز یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر آشپزخانه محسوب می‌شود که می‌تواند بسیاری از فعالیت‌هایی که در آشپزخانه انجام می‌شود را راحت‌تر کند و حس بهتری را هنگام انجام فعالیت‌های مختلف به وجود آورد. در این مقاله سعی کردیم به صورت کامل و جامع به معرفی مهم‌ترین دلایل اهمیت وجود کانتر در آشپزخانه و همچنین راهنمای خرید کانتر آشپزخانه بپردازیم. ‌امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

راهنمای خرید کانتر آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top