مهم ترین کاربرد های پانچ روشویی

پانچ روشویی

پانچ روشویی یکی از بخش‌های مهم روشویی‌ها و وان‌ها است که قطعاً تابحال آن را دیده‌اید و ندانسته‌اید این سوراچ چرا در روشویی شما وجود دارد و چه کاربردی دارد؟ پانچ یا همان سوراخ روشویی عموماً در همه روشویی‌ها وجود دارد و ممکن است از لحاظ زیبایی در روشویی‌ها به شکل‌های مختلفی تعبیه شده باشد.

در ادامه این مقاله در وب سایت شیرآلات بهداشتی دوان قصد داریم به معرفی پانچ روشویی بپردازیم.

کاربرد پانچ روشویی چیست؟

در بسیاری از مواقع پس از دیدن پانچ روشویی این سؤال در ذهن شما تداعی شده است که اهمیت و دلیل وجود چنین سوراخی در نیمه بالایی روشویی‌ها چیست و چه کاربردی دارد؟ در ادامه این مقاله به معرفی مهم‌ترین کاربرد‌های این سوراخ خواهیم پرداخت.

مهم ترین کاربرد های پانچ روشویی
مهم ترین کاربرد های پانچ روشویی

جلوگیری از سر ریز شدن آب

اولین و مهم‌ترین کاربرد پانچ روشویی‌ها، جلوگیری از سر ریز شدن آب در زمان‌هایی است که آب روشویی کامل پر شده است. در بسیاری از مواقع به خصوص مردم ایران فراموش می‌کنند دستگیره شیر آب را ببندند و به حال خود ر‌ها می‌کنند. این اتفاق به خصوص در مواقع قطعی آب نیز بسیار رخ می‌دهد زیرا که مردم شیرآب را باز می‌گذارند تا زمانی که آب وصل شد، صدای آن را بشنوند. در این چنین مواقع امکان زیادی وجود دارد تا مقدار آب از ظرفیت روشویی بیشتر شود و سر ریز کند.

اولین کاربرد پانچ روشویی دقیقاً در همین زمان مورد استفاده قرار می‌گیرد و نمی‌گذارد آب سر ریز کند و صدمات کوچکی را به همراه داشته باشد. در بسیاری از مواقع ممکن است روشویی‌ها در کنار برخی لوازم الکترونیکی و برقی قرار گرفته باشند و ممکن است سر ریز شدن آب صدمات زیادی را در پی داشته باشد که سوراخ موجود در روشویی‌ها از آن جلوگیری می‌کند.

شکل‌گیری مسیر تخلیه هوا

از دیگر کاربرد‌های پانچ قرار گرفته در روشویی‌ها، ایجاد مسیر تخلیه هوا می‌باشد. قطعاً می‌دانید که اگر این سوراخ روی روشویی‌ها وجود نداشته باشد، آب درون روشویی همانند آب حوض در برابر با هوای خروجی قرار می‌گیرد و ممکن است تخلیه آب به خوبی انجام نشود.

وجود پانچ روشویی باعث می‌شود که هوا بتواند از مسیر دیگری که مسیر فرار نام دارد، جریان پیدا کند و خط لوله آب بتواند با حداکثر ظرفیت ممکنی که دارد، آب را از دیچه خارج کند. از طرفی بایستی بدانید که زمانی که روشویی مملو از آب است، دریچه اصلی سینک با سرعت کند آب را از خود خارج می‌کند و وجود پانچ باعث وجود آمدن مکش دیگری در برای مکش هوا به وجود می‌آید که عمل خروج آب را تسریع می‌کند.

نکات مهم درمورد پانچ روشویی

مسأله و نکات مهمی در مورد پانچ روشویی وجود دارد که لازم است شما عزیزان حتماً با آن آشنا باشید. در ادامه برخی از این نکات را به صورت خلاصه به شما معرفی خواهیم نمود.

اهمیت وجود پانچ روشویی
اهمیت وجود پانچ روشویی

در ابتدا باید بدانید که بسیاری از روشویی‌ها و وان‌های حمام فاقد پانچ هستند و این به این معنا نمی‌باشد که این وان‌ها و روشویی‌ها جنس خوبی ندارند بلکه بسیاری از شرکت‌ها و کمپانی‌های تولید‌کننده چنین محصولاتی می‌گویند که وجود چنین سوراخی بر محصولات آنان، بر زیبایی و چهره محصولات مربوطه تأثیر می‌گذارد. حداکثر به شما پیشنهاد می‌شود که از وان‌ها و روشویی‌هایی استفاده کنید که از به دلیل وجود مزایا آن، از این سیستم برخوردار باشند.

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات سوراخ روشویی این است که بدانید این سوراخ از اندازه کوچکی برخوردار است و نمی‌تواند در بلند مدت از سر ریز شدن آب جلوگیری کند بلکه در اصل بسیاری معتقد هستند وجود این سوراخ باعث می‌شود تنها سرریز شدن آب به تأخیر بیافتد. البته فشار آب بر اصل این موضوع تأثیر‌گذار است.

یکی دیگر از نکات مهم درباره پانچ روشویی، کثیفی و جمع شدن باکتری‌ها در قسمت ورودی و مسیر آن است. پانچ روشویی می‌تواند مانند دیگر قسمت‌های روشویی محل تجمع باکتری‌ها و انواع قارچ‌ها شود اما تمیز کردن آن می‌تواند بسیار ساده و راحت باشد. همانطور که در مقاله رسوب گیری شیرآلات به آن پرداختیم، جوش شیرین به همراه سرکه یکی از بهترین گزینه‌ها برای از بین بردن باکتری‌های شیرآلات و روشویی می‌باشد. برای انجام این کار تنها لازم است کمی جوش شیرین را بر مجرای ورودی این سوراخ ریخته و سپس سرکه را به آن اضافه کنید. پس از انجام این عمل بایستی چند لیوان آب جوش را بر روی ترکیب قبلی اضافه کرده تا پانچ دستشویی کاملاً پاک شود.

از دیگر نکات مهم پانچ روشویی، باقی ماندن بوی بد آن حتی پس از ضد عفونی کردن سوراخ است. در این صورت لازم است تنها سفید‌کننده و آب معمولی را با یکدیگر به اندازه یک لیوان ترکیب کرده و در سوراخ پانچ ریخته شود. این عمل یکی از راهکار‌های از بین بردن بوی پانچ‌های روشویی می‌باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی کامل پانچ روشویی و کاربرد‌های وجود این سوراخ در روشویی‌ها و وان حمام پرداختیم. وجود این پانچ بسیار ساده بر روشویی‌ها و وان‌ها توانسته است کاربرد‌های مؤثری داشته باشد و در مواقع مختلف تأثیر‌گذار عمل کند. ‌امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

مهم ترین کاربرد های پانچ روشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top