شیرآلات یا شیر شاوری چیست؟

شیر شاوری چیست؟

این روز‌ها کوچک بودن فضا آپارتمان‌ها محدودیت‌هایی ایجاد کرده است که کار را در انتخاب شیرآلات مشکل می‌سازد. البته شیر‌های متفاوت و با ساختار‌های مختلفی روانه بازار شده است که هر کدام با کاربرد‌های خاص خود نسبت به محدودیت‌ها و شرایط طراحی شده‌اند. اگر سینک آشپزخانه شما فضای کمی دارد و در شستشو قابلمه‌ها بزرگ، کتری و… به مشکل برخوردید، بهترین انتخاب برای بر طرف کردن مشکلات شما شیرآلات شاوری است.

امروز در دوان قصد داریم تا با معرفی شیرآلات شاوری، کاربرد‌های شیر شاوری و همچنین مزایا شیرآلات شاوری ، شناخت بهتری نسبت به آن پیدا کنید. پس تا پایان این مطلب با ما همرا باشید.

شیر شاوری چیست؟

شیر شاوری که به آن شیر شلنگ دار هم می‌گویند، از جدید‌ترین نوع شیرآلات است، به این شکل که با داشتن یک شلنگ مخصوص، دامنه شستشو را افزایش داده و محدودیت‌ها را از بین برده تا بتوان شستشو ظروف را به نحو احسن انجام داد. شلنگ کار شده در شیرآلات شاوری دارای خاصیت فنری بوده و بعد از استفاده به شکل اول خود بازمی گردد. همچنین دارای قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه بوده و طول آن معمولاً حدود ۹۰ سانتی‌متر است. با این توصیفات، با به کارگیری شیرآلات شاوری دیگر نگرانی‌ای برای شستشو ظروف و یا هر چیز دیگری در سینک آشپز خانه که ابعاد بزرگی دارند، وجود نخواهد داشت.

شیر‌های شلنگ دار درواقع قسمت خروجی آب آن‌ها، متحرک می‌باشد که به شلنگ ۹۰ سانتی‌متری با قابلیت ارتجاعی که قبل‌تر گفته شد متصل بوده و چرخش ۳۶۰ درجه آن، شستشو نقاط غیر قابل دسترس را نیز ممکن ساخته است. حالت فنری و ارتجاعی که گفته شد، با یک نیرو کششی که توسط وزنه‌ای ایجاد می‌شود، تأمین می‌شود، به این شکل که این وزنه از زیر سینک به انتها دیگر شلنگ متصل شده پس با وارد کردن وزن خود و ایجاد نیرو کششی، موجب بازگشت شلنگ به حالت اولیه خود، پس از ر‌ها کردن آن می‌شود.

کاربرد‌های شیر شاوری

این نسل از شیر شاوری، با قابلیت‌ها منحصر به فردی که توسط خروجی متحرک و شلنگ ارتجاعی خود ایجاد کرده، موجب شده تا هنگام آبکشی ظرف‌ها، شستشو میوه‌ها و سبزیجات، پر کردن کتری‌ها و قابلمه‌ها از آب، فرد احساس آسودگی بیشری داشته باشد. همچنین در زمان شستشو با شیر شاوری، افرادی که دچار کمر درد هستند و یا از خم شدن و بلند کردن‌اشیاء سنگین منع شده‌اند، می‌توانند به جای خم شدن و یا بلند کردن به طور مثال ظرف آب، شلنگ شاوری را در قسمت مناسب نگهداشته تا از آب پر شود. همچنین در زمان کار با شیر شاوری لباس‌های شما از خیس شدن در‌امان است، چرا که احتمال پاشیده شدن آب به حداقل می‌رسد. البته شیرآلات شاوری یک دوش مناسب برای نوزادانی است که والدینشان ترجیح می‌دهند تا آنان را در سینک حمام کنند.

کاربرد های شیرآلات شاوری
کاربرد های شیرآلات شاوری

مزایا شیر آلات شاوری

شیر شاوری دارای ویژگی‌ها منحصر به فرد زیادی است. به همین دلیل یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید شیرآلات می‌باشد، به بیانی دیگر مزایای شگفت‌انگیز آن آسودگی و راحتی را برای مصرف‌کننده فراهم می‌آورد و باعث شده افراد بدون مشکل نیاز‌های خود را براورده سازند.

اشغال فضا حداقل

شیر شاوری به دلیل طراحی منحصر به فرد و هوشمندانه خود مناسب سینک‌ها با ابعاد کوچکتر می‌باشد. همان طور که گفته شد شلنگ شاوری که معمولاً طولی حدود ۵۰ تا ۹۰ سانتی‌متر دارد، قابلیت شستشو ۳۶۰ را فراهم آورده و البته می‌توان برای پر کردن ظرف مورد نظر از آب، آن را بر روی کابینتی نزدیک به سینک قرار داد و با حرکت دادن خروجی شاوری ظرف را بدون مشکل خیس شدن کف آن از آب پر کرد.

عدم پاشش آب به اطراف

با استفاده از شیر‌های معمولی، شاهد پاشیده شدن ناخواسته آب به اطراف و هدر رفتن آن هستیم. شلنگ ارتجاعی شگفت‌انگیز شیر شاوری موجب شده تا پاشیده شدن آب به حداقل برسد و همچنین لباس‌های فرد مصرف‌کننده خشک بمانند.

کارآمدی آسان

طراحی خاص شیر شاوری موجب شده تا استفاده آسان از مزایا شیرآلات شاوری باشد، به این منظور که هر کدام از افراد خانواده از کوچک گرفته تا بزرگ با استفاده از آن به آسانی نیاز خود را برطرف کنند. همچنین افرادی که دچار پشت درد یا کمر درد هستند، بدون فشار آوردن بر روی خود می‌توانند با آسودگی کامل به کمک شلنگ فنری شیر آلات شاوری شستشو را به نحو احسن انجام دهند.

مزایا شیرآلات شاوری
مزایا شیرآلات شاوری

قابلیت شگفت‌انگیز ۳۶۰ درجه بودن خروجی

یکی از خاص‌ترین مزایا شیر شاوری، ویژگی چرخش ۳۶۰ درجه آن می‌باشد. به این صورت که شما می‌توانید به لطف شلنگ فنری شیر شاوری، آن را به صورت ۳۶۰ درجه بدون محدودیت چرخانده و عملیات شستشو را حتی در غیر قابل دسترس‌ترین موقعیت‌ها انجام دهید.

معایب شیر آلات شاوری

کاربرد‌ها شیر شاوری با تمام مزیت‌ها خود که پیش‌تر در مورد آن‌ها بحث شد، دارای معایبی نیز می‌باشد که ممکن است موجب شده تا برخی افراد از انتخاب و خرید آن صرف نظر کرده و به دنبال شیرآلاتی دیگر بروند.

هزینه بالا

اولین نکته‌ای که هر خریدار به سراغ آن می‌رود، مقدار هزینه‌ای است که باید برای خرید محصول در نظر بگیرد. شیر شاوری قیمت بیشتری نسبت به انواع مختلف شیر آلات دارد، البته کاربرد‌ها شیر آلات شاوری و طراحی خاص آن‌ها موجب شده تا قیمت بالا آن‌ها کمتر چشمگیر باشد.

از بین رفتن جابه جایی روان شلنگ

مشکل دیگری که به عنوان معایب شیر آلات شاوری می‌توان به آن اشاره کرد، کاهش کیفیت شلنگ آن به مرور زمان است. همان طور که معلوم است، شلنگ فنری مهم‌ترین عضو شیر شاوری به شمار می‌رود و اگر به درستی کار نکند، دیگر فرقی بین شیر آلات شاوری و دیگر انواع شیر آلات نخواهد بود. اما این نکته قابل ذکر است که جای نگرانی نیست چون این عیب در نسل‌های جدیدتر شیر آلات شاوری حل شده و می‌توان بدون بروز هیچ گونه مشکلی در طولانی مدت از آن‌ها استفاده کرد.

  • این نکته قابل ذکر است که برای طراحی منحصر به فد و هوشمندانه شیر آلات شاوری، موضوع قابل توجه ابعاد آن بوده و تنوع بسیار زیادی در انواع و اقسام مختلف ندارد. به همین دلیل ممکن است برخی افراد به دلیل کم بود فضا مجبور به انتخاب شیر شاوری با ظاهری که قابل پسندشان نیست، شوند. از این رو پیش از خرید شیر آلات شاوری، حتماً باید ابعاد سینک مورد نظر به طور دقیق اندازه‌گیری شود تا از به وجود آمدن مشکلات جلو‌گیری شود.

جمع‌بندی

با این تفاصیر و با توجه به کاربرد‌ها شیر شاوری و مزایا شیرآلات شاوری، می‌توان به این نتیجه رسید که با احتساب هزینه بالا شیر شاوری نسبت به دیگر انواع شیرآلات، همچنان این نسل از شیر آلات شگفت‌انگیز، مورد توجه خریداران قرار گرفته شود. شما نیز می‌توانید با انتخاب آن راحتی و آسودگی را برای خانه خود به ارمغان بیاورید.

دوان‌امیدوار است تا لذت کافی را از خواندن این مطلب برده باشید.

شیرآلات یا شیر شاوری چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top