راهکار های از بین بردن لکه شیرآلات

روش های از بین بردن لکه شیرآلات

تمیزی خانه به خصوص تمیزی آشپزخانه یکی از مهم‌ترین دغدغه بانوان خانه دار محسوب می‌شود. شیرآلات یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه و آشپزخانه محسوب می‌شود و عموماً به دلیل شکل ظاهری که داراست به خوبی جلب توجه می‌کند. به دلیل اینکه در بسیاری از مواقع این شیرآلات به خود جرم می‌گیرند، پاک کردن جرم شیرآلات یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی می‌باشد که لازم است روزانه یا هر چند روز یک بار انجام شود.

پاک کردن جرم و لکه از شیرآلات

پاک کردن لکه از شیرآلات کار بسیار ساده‌ای است اما اگر با روش‌های اصولی و صحیح انجام شود می‌تواند بسیار ساده‌تر شود. در ادامه این مقاله در وب سایت دوان قصد داریم به معرفی برخی از روش‌های پاک کردن جرم و لکه از شیرآلات بپردازیم.

پاک کردن جرم و لکه از شیرآلات
پاک کردن جرم و لکه از شیرآلات

شناخت جنس شیرآلات

قابل توجه است که اولین مرحله‌ای که بایستی در تمیز کردن شیرآلات و از بین بردن لکه‌های آن بدانید، شناخت جنس شیرآلات می‌باشد. همانطور که در مقاله مراحل تولید شیرآلات ساختمانی شرح دادیم، در تولید شیرآلات بهداشتی از مواد اولیه گوناگون و مختلفی استفاده می‌کنند و بسیاری از آن‌ها ممکن است در برابر بسیاری از شوینده‌ها واکنش خاصی نشان دهند.

لازم به ذکر است شناخت جنس شیرآلات اهمیت بسیار بالایی در تمیز کردن لکه شیرآلات دارد.

استفاده از سرکه سفید

یکی از کارآمد‌ترین راهکار‌های پاک کردن لکه شیرآلات و از بین اجرام شیرآلات استفاده از سرکه سفید می‌باشد. استفاده از این روش نه تنها برای شیرآلات آشپزخانه کاربرد دارد بلکه برای شیرآلات بهداشتی منزل نیز بسیار کارآمد است.

در این روش تنها لازم است سرکه سفید را با آب گرم مخلوط کرده و با استفاده از یک دستمال که توسط محلول مرطوب شده است شیرآلات را تمیز کنید. با استفاده از این روش می‌توان اجرام بسیار سخت و لکه‌های قدرتمندی را از شیرآلات پاک کرد. لازم به ذکر است در پایان این روش پس از بین بردن لکه شیرآلات بایستی شیرآلات را با دستمالی خشک و تمیز پاک کنید تا دچار آسیب نشود.

استفاده از مایع ظرفشویی

بسیاری از بانوان هر روزه شیرآلات منزل خود را تمیز می‌کنند. عموماً شیرآلاتی که هر روزه تمیز می‌شوند دارای اجرام سفت و محکمی نمی‌باشند. در این مواقع ممکن است برخی شیرآلات تنها دارای لکه‌های کم و کوچکی باشند که به راحتی با استفاده از آب گرم و مایع ظرفشویی به راحتی پاک شوند.

برای استفاده از این روش تنها لازم است چندین قطره مایع ظرفشویی را داخل یک لیوان آب گرم ریخته و سپس بایکدگیر مخلوطشان کنید. سپس با استفاده از دستمال نرمی که با این محلول به دست آمده مرطوب می‌شود، شیرآلات را تمیز نمایید. در این روش نیز لازم است پس از اتمام کار شیرآلات با آب شسته شوند.

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین در کنار تمامی خواصی که دارا می‌باشد، از خاصیت تمیز کنندگی بسیار بالایی نیز برخوردار است. همانطور که در مقاله راهکار‌های از بین بردن رسوب شیرآلات به آن پرداختیم، استفاده از جوش شیرین یکی از بهترین راه‌های تمیزی شیرآلات و از بین بردن لکه شیرآلات محسوب می‌شود.

در این روش علاوه بر جوش شیرین نیاز به مسواک وجود دارد. با استفاده از این راهکار ابتدا باید چندین قطعه جوش شیرین را بر روی مسواک ریخته و سپس کمی آب را بر روی آن اضافه کنید. لازم به ذکر است قبل از ریختن جوش شیرین می‌توانید مسواک را با آب مرطوب کنید. در مرحله بعدی بایستی قسمت‌های لکه و جرم که بر روی شیرآلات سوار شده‌اند را با مسواک تمیز کرده تا تمامی آن‌ها از بین روند. در مرحله آخر می‌توانید شیرآلات خود را با آب شسته تا از شیرآلات برق بزنند.

استفاده از آنتی باکتریال

یکی دیگر از مهم‌ترین راهکار‌های از بین بردن اجرام شیرآلات بهداشتی استفاده از آنتی باکتریال است. در بازار آنتی باکتریال و محصولاتی مخصوص شستشو شیرآلات وجود دارد که می‌تواند به دلیل وجود مواد شیمیایی که دارا می‌باشد به راحتی برای از بین بردن لکه شیرآلات مؤثر باشد.

جمع بندی

در این مقاله در وبلاگ دوان سعی کردیم به معرفی کاملی از روش های از بین بردن لکه شیرآلات و معرفی چندین راهکار برای از بین بردن اجرام شیرآلات بپردازیم. امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

راهکار های از بین بردن لکه شیرآلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top