معرفی انواع روشویی

معرفی انواع روشویی

بدون شک یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه سرویس بهداشتی آن است و سرویس بهداشتی خود از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. یکی از مهم‌ترین بخش‌های سرویس بهداشتی که جز دکوراسیون اصلی آن محسوب می‌شود، قسمت روشویی است.

روشویی چیست؟

در ابتدا ظهور روشویی‌ها، برای اولین بار از آن‌ها در هتل‌ها و مراکز درمانی استفاده شد و سپس به خانه‌ها راه پیدا کرد. با گسترش آپارتمان نشینی و بزرگ‌تر شدن شهر‌ها استفاده از روشویی در آپارتمان‌ها شدت گرفت و امروزه بدون شک در خانه‌های آپارتمانی روشویی وجود دارد.

روشویی انواع مختلفی دارد و در ابتدا تنها به صورت ساده همراه با یک پایه که به زمین وصل می‌شود و وظیفه نگهداری روشویی را داشت تولید می‌شد اما امروزه انواع مختلفی از روشویی‌ها با طرح‌ها و ابعاد مختلفی تولید می‌شود که در این مقاله از وب سایت دوان قصد داریم به معرفی مهم‌ترین انواع روشویی بپردازیم.

معرفی انواع روشویی

قبل از اینکه به سراغ معرفی مهم‌ترین انواع روشویی سرویس بهداشتی بپردازیم لازم است بدانید که روشویی‌ها علاوه بر اینکه از نظر جنس به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند براساس نوع نگهدارنده نیز به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند.

روشویی پایه دار

یکی از مهم‌ترین و پر استفاده‌ترین انواع روشویی، روشویی‌های پایه دار هستند که عموماً در آپارتمان‌ها به وفور از آن‌ها استفاده می‌شود. روشویی‌های پایه دار در سبک‌های مختلفی ساخته و تولید می‌شوند اما در سبک‌های ساده آن یا مدل چینی آن بخش زیبا‌کننده این روشویی را شیرآلات بهداشتی تشکیل می‌دهد.

در قسمت فوقانی این روشویی‌ها علاوه بر شیرآلات کاسه‌ای چینی و ساده وجود دارد. معمولاً پایه این روشویی‌ها استوانه‌ای شکل می‌باشند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها و مزایا استفاده از این روشویی‌ها، عرضه و تولید آن در سایز‌های مختلف و متنوع می‌باشد. این روشویی‌ها برعکس برخی دیگر می‌تواند در فضا‌های کوچک و محدود نیز نصب شود.

امروزه برخی از روشویی‌های پایه دار با مدل سنگی تولید می‌شوند. تمامی پایه آن از سنگی استوانه‌ای شکل تولید شده است که نسبت به مدل‌های چینی و ساده آن شکل زیباتری دارد.

روشویی کابینتی

یکی دیگر از معروف‌ترین انواع روشویی‌ها، روشویی کابینتی می‌باشد. روشویی‌های کابینتی برای افرادی که به روتین پستی اهمیت زیادی می‌دهند و دارای وسایل بهداشتی زیادی هستند بسیار مناسب است.

روشویی کابینتی
روشویی کابینتی

روشویی‌های کابینتی می‌توانند هم به صورت پایه دار و هم به صورت دیواری تولید شوند. عموماً مدل پایه دار این روشویی‌ها نیازمند به فضای بیشتری نسبت به مدل دیواری آن‌ها هستند. یکی از مزیت‌های روشویی کابینتی دیواری تنظیم ارتفاع دلخواه می‌باشد. ارتفاع این مدل از روشویی‌ها را می‌توان براساس قد تنظیم کرد و برای افرادی که قد کوتاه‌تری دارند بسیار مناسب است.

روشویی زیر کابینتی یکی دیگر از مدل‌های این نوع روشویی محسوب می‌شود اما تنها بخش کوچک کابینتی دارد که به زیر آن می‌چسبد. مدل‌های این روشویی‌ها به طور کلی به صورت بیضی یا مستطیل شکل می‌باشند تا تغییر شکل و تعویض آن ساده و راحت باشد.

روشویی توکار

یکی دیگر از خاص‌ترین و معروف‌ترین انواع روشویی‌ها، روشویی‌های توکار محسوب می‌شوند. این روشویی‌ها همانطور که از نامشان پیداست به صورت پایه دار تولید نمی‌شوند و نصب بسیار ساده و راحتی دارند. نصب این روشویی‌ها نیازمند به تجهیزات خاصی ندارد و توسط افراد می‌تواند به سادگی نصب شود.

عموماً استفاده از شیرآلات توکار در کنار این روشویی‌ها می‌تواند به زیبایی آن‌ها کمک کند. عموماً این روشویی‌ها از جنس‌های اسیل ضد زنگ یا گرانیت تولید می‌شوند. لازم به ذکر است که یکی از مزیت‌های مهم این نوع از روشویی‌ها، هزینه پایین آن‌ها نسبت به دیگر انواع روشویی‌ها می‌باشد. لازم به ذکر است ارتفاع این مدل از روشویی‌ها را نیز می‌توانید در ارتفاع دلخواه خود نصب کنید.

همچنین اگر سرویس بهداشتی شما فضای کوچک و کمی دارد و می‌خواهید آن را به بهترین شکل ممکن زیبا کنید، می‌توانید این مدل از روشویی را انتخاب کنید.

روشویی کاسه‌ای

یکی دیگر از مدل‌های محبوب و پر استفاده از روشویی‌ها، روشویی کاسه‌ای می‌باشد. روشویی کاسه در شکل‌های مختلفی مانند دایره‌ای، مستطیلی، بییضی و مربعی نیز تولید می‌شود. روشویی‌های سنگی که به مدل کاسه‌ای تولید می‌شوند، زیباترین مدل آن محسوب می‌شود.

روشویی کاسه ای
روشویی کاسه ای

استفاده از شیرآلات بهداشتی توکار می‌تواند در کنار روشویی‌های کاسه‌ای نمای بسیار زیباتری را خلق کند. عموماً بیشترین استفاده از روشویی کاسه‌ای در سرویس‌های بهداشتی بانوان می‌باشد.

روشویی گوشه‌ای

یکی دیگر از سبک‌های زیبا و دیدنی روشویی‌ها، روشویی‌های گوشه‌ای می‌باشند. روشویی‌های گوشه‌ای نیز از ابعاد کمی برخوردار هستند و می‌توانند در جهت زیبایی دکوراسیون توالت و سرویس بهداشتی نقش زیادی داشته باشند. این روشویی‌ها همانطور که از نامشان پیداست، در گوشه سرویس بهداشتی قرار می‌گیرند و معمولاً دارای کابینت می‌باشند.

لازم به ذکر است این نوع از روشویی به صورت دیواری و به صورت پایه دار در بازار وجود دارد.

جمع‌بندی

روشویی‌ها در سرویس‌های بهداشتی یکی از بخش‌های جدانشدنی محسوب می‌شوند که می‌توانند در افزایش زیبایی سرویس بهداشتی تأثیر زیادی بگذارند. علاوه بر تأثیر فراوانی که خود روشویی در زیبایی سرویس بهداشتی دارا می‌باشد، استفاده مناسب از شیرآلات بهداشتی همراه آنان اهمیت فوق‌العاده بالایی دارد.

با انتخاب شیرآلات مناسب برای روشویی می‌توانید زیبایی بیشتری را خلق نمایید. ‌امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

معرفی انواع روشویی

One thought on “معرفی انواع روشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top