راهنمای خرید سینک ظرفشویی

راهنمای خرید سینک ظرفشویی

راهنمای خرید سینک ظرفشویی شاید به مقداری موضوعی عجیب و قابل تعجب به نظر آید اما شناخت پارامتر‌های مختلف در رابطه با سینک دستشویی برای افرادی که سعی دارند دیزاین متفاوتی در خانه خود داشته باشند، بسیار مهم و قابل بررسی است.

برای اینکه بتوان سینک ظرفشویی مناسبی را خریداری نمود، ابتدا بایستی با انواع مختلف سینک ظرفشویی از لحاظ طراحی و نوع نصب آشنا شوید. البته برای افزایش زیبایی خانه و آشپزخانه، انتخاب بهترین سینک به تنها کافی نیست بلکه باید براساس نوع سینک ظرفشویی، شیرآلات مناسبی نیز انتخاب شود که ما در مقاله راهنمای خرید شیرآلات ظرفشویی به آن نیز پرداخته‌ایم.

راهنمای خرید سینک ظرفشویی

در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی مهم‌ترین و اصلی‌ترین راهکار‌های راهنمای خرید سینک ظرفشویی بپردازیم و هر کدام از آن‌ها را مورد بررسی و سنجش قرار دهیم.

ابعاد و اندازه

اولین و مهم‌ترین ویژگی که یک سینک ظرفشویی بایستی از آن برخوردار باشد، ابعاد و اندازه مناسب است. قطعاً آشپزخانه هر خانه با دیگر خانه‌ها متفاوت است و در بسیاری از خانه‌ها اندازه و ابعادی که برای سینک ظرفشویی در نظر گرفته شده است، یکسان نمی‌باشد. از همین رو ابتدا افراد بایستی ابعاد و اندازه‌ای را که در آشپزخانه برای سینک وجود دارد را مشخص کنند و براساس آن بهترین سینک را خریداری نمایند.

نوع طراحی

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در راهنمای خرید سینک ظرفشویی بایستی حتماً به آن آگاه باشید، نوع طراحی سینک می‌باشد. از لحاظ طراحی سینک‌ها به طور کلی به سه دسته

  • توکار
  • روکار
  • زیرکار

تقسیم‌بندی می‌شوند و هر کدام معایا و مزایا مربوط به خود را دارند.

سینک ظرفشویی توکار

سینک توکار در حال حاضر مهم‌ترین و رایج‌ترین سینکی است که در خانه‌ها به کار می‌رود. اگرچه استفاده از سینک‌های توکار چندین دهه است که رواج دارد اما امروزه برند‌های مختلف توانسته است مدل‌های زیبا و جذابی را با مدل سینک توکار تولید کنند.

در مدل توکار، کابین‌ها به اندازه و ابعاد سینک برش خورده‌اند و سینک ظرفشویی در دل کابینت قرار گرفته است. به دلیل اینکه اطراف این نوع سینک را کاملاً کابینت‌های آشپزخانه فرا می‌گیرند، نصب این سینک نیازمند به تخصص می‌باشد و کار بسیار ساده و راحتی نمی‌باشد.

سینک ظرفشویی روکار

یکی دیگر از مهم‌ترین سبک‌های تولید سینک‌های ظرفشویی، سبک روکار است که این نوع سینک‌ها، بر روی صفحه کابینت قرار می‌گیرند و انتها آنان به دیوار ختم می‌شود. عموماً این نوع سینک‌ها ابعاد بیشتر و بزرگ‌ترین نسبت به سینک‌های توکار دارا می‌باشند. لازم به ذکر است که امروزه طرح‌های سینک تو کار بسیار شبیه به طرح‌های قدیمی می‌باشد و برند‌های مختلف نتوانسته‌اند به خوبی این طرح را مدرن و امروزی کنند.

سینک ظرفشویی زیرکار

سینک زیرکار نیز یکی دیگر از مدل‌های طراحی سینک‌های ظرفشویی به حساب می‌آید که امروزه بسیار مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته است. این سینک‌ها به دلیل اینکه در بین زیر صفحات کابینت نصب می‌شوند به این نام مشهور شده‌اند. این سینک‌ها از ظرأفت بسیار بالا و زیبایی برخوردار هستند و برای افرادی که به زیبایی بیش از هر معیار و پارامتر دیگری توجه می‌کنند بسیار مناسب است.

نوع جنس

سینک‌های ظرفشویی مانند هر وسیله خانگی دیگر در جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند. جنس‌های

  • استیل
  • گرانیتی
  • شیشه‌ای

مهم‌ترین جنس‌هایی هستند که سینک‌های ظرفشویی از آنان تولید می‌شوند. شناخت هر کدام از آن‌ها و آشنایی با ویژگی‌های ظاهری این نوع سینک‌ها یکی از مهم‌ترین موارد قابل بحث در راهنمای خرید سینک ظرفشویی محسوب می‌شود.

سینک ظرفشویی استیل

سینک‌های استیل شایع‌ترین و رایج‌ترین سینک‌های ظرفشویی می‌باشد که عموماً در خانه‌ها در انواع مختلفی وجود دارند. این نوع سینک‌ها به دلیل طرح و رنگی که دارند، بهتر با دیگر تجهیزات و لوازم آشپزخانه ست می‌شوند و می‌توانند دکوراسیون زیباتری را به ارمغان آورند.

  • سینک استیل مات
  • سینک استیل ضد خش
  • سینک استیل براق

از مهم‌ترین انواع سینک‌های استیل محسوب می‌شوند. سینک‌های استیل در مدل‌های دو، سه و یک لگنه تولید می‌شوند و عموماً خانم‌های ایرانی سینک دو لگنه آن را مورد پسند خود می‌دانند. البته انتخاب اندازه لگن آن ارتباط مستقیم و دقیقی نیز با ابعاد و اندازه فضا آشپزخانه دارا می‌باشد.

سینک ظرفشویی گرانیتی

یکی دیگر از مهم‌ترین انواع سینک‌های ظرفشویی از نظر جنس، سینک‌های گرانیتی نام دارند و این سینک‌ها به طور کلی از ماده گرانیت، رزین یا کوارتز و دیگر مواد پلیمری ساخته می‌شوند. سینک‌های گرانیتی در حال حاضر به رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و همین موضوع توانسته است این سینک‌ها را به عنوان زیباترین سینک‌ها معرفی کند.

این سینک‌ها علاوه بر اینکه از زیبایی بسیاری برخوردار هستند، از مقاومت بالایی نیز برخوردار هستند. استفاده از این سینک امروزه در ویلا‌ها، خانه‌های لاکچری و… به دلیل جذابیت و زیبایی فوق‌العاده این سینک‌ها رواج بسیاری پیدا کرده است.

سینک ظرفشویی شیشه‌ای

یکی دیگر از انواع سینک‌های ظرفشویی که شناخت آن می‌تواند در راهنمای خرید سینک ظرفشویی مهم باشد، سینک ظرفشویی شیشه‌ای است. کاسه این سینک‌ها از استیل تولید شده و دیگر قسمت‌های آن از جنس شیشه سکوریت ساخته شده است.

مهم ترین ویژگی های سینک ظرفشویی
مهم ترین ویژگی های سینک ظرفشویی

اگرچه این سینک‌ها دارای ظاهر زیبا و دیدنی هستند اما ریسک شکستن آن‌ها به خصوص در مقابله با اجناس تیز می‌تواند زیاد باشد.

تعداد لگن‌ها

یکی دیگر از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌های سینک‌های ظرفشویی در راهنمای خرید سینک ظرفشویی، توجه به تعداد لگن‌های سینک می‌باشد. سینک‌های خانه و آشپزخانه به طور کلی به صورت تک لگن، دو لگن و سه لگن تولید می‌شوند.

منظور از لگن یعنی قسمت‌هایی از سینک که از دیگر قسمت‌ها جدا و مستقل هستند.

جمع‌بندی

در این مقاله در وب سایت دوان سعی کردیم به صورت کامل و جامع با انواع سینک‌های ظرفشویی و مهم‌ترین ویژگی‌های آنان آشنا شویم. بدون شک شناخت این ویژگی‌ها در راهنمای خرید سینک ظرفشویی می‌تواند به شما در انتخاب سینک مورد نظر و مورد سلیقه کمک کند.

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

راهنمای خرید سینک ظرفشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top