راهنمای خرید شیرآلات استاندارد

راهنمای خرید شیرآلات استاندارد

این روز‌ها یکی از چالش بر انگیز‌ترین انتخاب‌ها در تکمیل ساخت و ساز اماکن، این است که چگونه بهترین شیرآلات استاندارد را داشته باشیم تا در نتیجه آن بتوان برای ساکنین آرامش و راحتی را به ارمغان آورد و البته از آن طرف با مشکلات مواجه نشد.

امروز در این مطلب، دوان قصد دارد تا در خصوص راهنمای خرید شیرآلات استاندارد شما عزیزان را راهنمایی کند. بنابراین تا انتها این مطلب با ما همراه باشید.

مهم‌ترین نکات راهنمای خرید شیرآلات استاندارد

بین تنوع و اجناس خوب و بد موجود در بازار، انتخاب و سپس خرید بهترین شیرآلات استاندارد و البته با کیفیت، برای افرادی که تخصصی در این مورد ندارند، کمی دشوار است.

به خاطر همین موضوع ضروری است تا افراد برای آشنایی و کسب اطلاعات در مورد ویژگی‌های بهترین شیرآلات استاندارد کمی تحقیق و جستجو داشته باشند تا بتوانند به هنگام انتخاب خود بهترین گزینه را مد نظر داشته باشند تا در آینده و استفاده از شیرآلات منتخب خود دچار مشکل نشوند.

مهم‌ترین نکات راهنمای خرید شیرآلات استاندارد
مهم‌ترین نکات راهنمای خرید شیرآلات استاندارد

شیرآلات بهداشتی که در منزل به کار ‌می‌روند، نظیر شیر حمام، سرویس بهداشتی، آشپز خانه و روشویی هر کدام به صورت منحصر به فرد دارای ویژگی‌های خاص خود هستند که برای استفاده آسان افراد مختلف خانواده می‌توانند قابل توجه باشند.

بنابراین باید هنگام خرید آن‌ها بی‌تفاوت نبود و در انتخاب خود اهمیت لازم را به خرج داد. برای خرید بهترین شیرآلات استاندارد فاکتور‌های مهم و مختلف زیادی هستند که باید مد نظر قرار بگیرند تا بعد از خرید و استفاده کم نظیر و خاص‌ترین انتخاب را برای خود رقم زد. در ادامه سعی داریم تا به طور کامل و جامع در مورد این فاکتور‌ها مذکور بحث داشته باشیم.

جنس شیرآلات استاندارد

یکی از موارد بسیار ضروری و مهم راهنمای خرید شیرآلات استاندارد که در هنگام انتخاب بهترین شیرآلات استاندارد و با کیفیت، توجه به حنس محصول مورد نظر می‌باشد. آلیاژ شمش برنج یکی مواد اولیه‌ای هست که معمولاً در تولید شیرآلات به کار می‌رود. آلیاژ نام برده شده، به طور استاندارد، باید از ۵۸ الی ۶۰% مس و باقی آن از ناخالصی‌هایی مجاز تشکیل شده باشد. قابل ذکر است که سرب معمولاً میان این ناخالصی‌ها استفاده می‌شود.

طبق استاندارد، مقدار سرب مصرفی از آن جایی که برای سلامتی مضر می‌باشد، نباید به بیش از دو درصد تجاوز کند. اگر چه این مواد اولیه می‌باشند که بیشتر در به وجود‌آوری خصوصیات محصول قابل توجه هستند اما استاندارد حکم می‌کند که قطعات و البته جزئیات تشکیل دهنده یک شیر باید مقدار مناسبی داشته باشند تا بتوان ساختاری مقاوم را تشکیل داد. البته ناگفته نماند که ماشین کاری استاندارد و با کیفیت نیز عمر استفاده شیرآلات استاندارد را بالا برده و کیفیت و مقاومت را به آن‌ها می‌بخشد.

قیمت شیرآلات

کاملاً واضح می‌باشد تا هر چه شیرآلات با کیفیت‌تری بخواهید، باید هزینه بیشتری هم برای آن‌ها در نظر بگیرید. نکته قابل توجه در انتخاب شیرآلات استاندارد و قیمت آن‌ها این است که با یافتن یک محصول با قیمتی پایین کاملاً شک بر‌انگیز می‌تواند باشد، چرا که احتمال وجود جنس تقلبی و غیر استاندارد بسیار در این موارد بالا است.

نکات انتخاب شیرآلات استاندارد
نکات انتخاب شیرآلات استاندارد

این موضوع هم قابل بیان است که مورد استفاده قرار دادن و انتخاب شیرآلات با برند‌های داخلی از جهات مختلف دارای برتری هستند، به این علت که به لحاظ ساخته شدن در داخل کشور می‌توانند قیمت مناسب‌تری نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی داشته باشند. برتری بعدی که به آن می‌توان اشاره کرد، دسترسی سریع و آسان به نمایندگی‌ها و سایت فروشگاه‌ها معتبر داخلی است. که می‌توان با خیالی آسوده و بدون هیچ نگرانی از غیر اصل و غیر استاندارد بودن کالا خرید خود را انجام داد در صورتی که با خرید شیرآلات خارجی تضمینی در اصالت و استاندارد بودن آن‌ها وجود ندارد.

پرلاتور

یکی دیگر از موارد قابل توجه در انتخاب بهترین شیرآلات استاندارد وجود پرلاتور و البته پرلاتوری با کیفیت است. پرلاتور قطعه‌ای می‌باشد که در محل خروجی شیرآلات نصب می‌شود و نقش ترکیب آب خروجی از شیر با هوا را دارد و این عمل به دلیل نرم و یکنواخت ساختن جریان آب انجام می‌گیرد.

از انواع پرلاتور ها در بازار انواع گوناگون و مختلفی در بازار موجود می‌باشد، نوعی از آن کاهنده در مصرف آب می‌باشد که می‌تواند تأثیر چشم‌گیری در کاهش مصرف روزانه آب داشته باشد. یک پرلاتور کاهنده میزان مصرف آب استاندارد و با کیفیت می‌تواند حدود ۴۰ درصد آب مصرفی را کاهش دهد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

از دیگر مواردی که هنگام خرید بهترین شیرآلات استاندارد باید حتماً مورد توجه قرار گیرد، گارانتی و خدمات پس از فروش آن‌ها است. باید در نظر داشته باشید که حتی شیرآلاتی با قیمت‌ها ارزان اما با کیفیت هم دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبری هستند. این نکته هم قابل توجه باید باشد که بهتر است تا به وارانتی که مربوط به تأمین قطعات شیرآلات البته بعد از به اتمام رسیدن دوران گارانتی محصول است، دقت لازم را داشت.

مشخصات فنی و تخصصی

در ادامه به برخی از اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های ساخت شیرآلات خواهیم پرداخت که کمی تخصصی‌تر هستند و امکان دارد از چشم افراد غیر متخصص پوشیده بمانند.

کنترل کیفی

در ابتدا برای انتخاب هر نوع شیرآلات استاندارد، باید توجه داشت که دارای کنترل کیفیت باشد. همان طور که از نام این ویژگی پیدا می‌باشد، وضعیت کیفی و سلامت کالا را به همراه دارد.

کیفیت آبکاری

نکته دوم کیفیت آبکاری می‌باشد، یکی از مشخصه‌های کیفیت آبکاری که به راحتی هم امکان‌پذیر می‌باشد، نور است. در خصوص آبکاری نکته دیگر که باید قابل توجه قرار دارد، محل نصب شیر می‌باشد. شیرآلات هر کدام بسته به مورد استفاده دارای آبکاری‌ها مختلفی هستند برای مثلاً شیری که در حمام نصب می‌شود چون با رطوبت بیشتری سر و کار دارد نسبت به شیری که در روشویی نصب می‌شود، داری آبکاری مقاوم‌تری است.

مقدار آلیاژ استاندارد

این نکته بسیار قابل توجه است که آلیاژ به کار رفته در قسمت داخلی شیرآلات باید حدوداً شامل ۶۰% مس بوده و ۴۰% باقی مانده از روی و دیگر فلزات البته طبق استاندارد باشد. البته همان طور که قبل‌تر هم ذکر شد سرب مورد استفاده نباید مقداری بیشتر از ۲% داشته باشد.

کیفیت و جنس قطعات تشکیل دهنده

این مورد بسیار مهم بوده و البته ممکن است تا اصلاً به چشم هم نیاید. پلاستیکی و یا فلزی بودن قطعات تشکیل دهنده بسیار قابل توجه می‌باشند. کیفیت تک تک قطعات به کار رفته در راهنمای خرید شیرآلات استاندارد بسیار اثر‌گذار خواهد بود.

سبک شیرآلات

برای انتخاب و راهنمای خرید شیرآلات استاندارد، تنوع بسیاری در بازار موجود می‌باشد، که باید بسته به نیاز و شرایط خود آن‌ها را انتخاب کرد نه با توجه به ظاهر آن‌ها. برای مثال شیرآلاتی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند باید با توجه به سبک شستشو و البته شرایط آشپزخانه و ابعاد سینک انتخاب شوند.

جمع‌بندی

با این وجود انواع بسیار مختلفی از شیر آلات استاندارد و غیر استاندارد در بازار موجود است و برای انتخاب بهترین شیرآلات استاندارد، باید حدالامکان با برخی از فاکتور‌ها جدا‌کننده شیرآلات با کیفیت از انواع نامرغوب آن‌ها آگاهی داشت، که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد.

راهنمای خرید شیرآلات استاندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top