راهنمای خرید بهترین شیر ظرفشویی

راهنمای خرید بهترین شیر ظرفشویی

از آنجایی که شیرآلاتی که در آشپزخانه و به اصطلاح در ظرفشویی نصب می‌شوند، پرکاربرد‌ترین شیرآلات نسبت به باقی به شمار ‌می‌روند، باید هنگام خرید آن‌ها به عوامل مختلفی توجه کرد. مطلبی که قرار است دوان در ادامه با شما در میان بگذارد، در مورد راهنمای خرید بهترین شیر ظرفشویی می‌باشد.

انتخاب بهترین شیر ظرفشویی

اگر قرار است تا در آشپزخانه خود تغییراتی داشته باشید، اولین گزینه می‌تواند شیر ظرفشویی باشد. با تغییر شیر ظرفشویی و خرید بهترین شیر ظرفشویی ممکن می‌توان زیبایی و آسودگی را برای آشپزخانه خود به ارمغان بیاورید. برای آشنایی با راهنما خرید شیر ظرفشویی در ادامه با ما همراه باشید.

انتخاب بهترین شیر ظرفشویی
انتخاب بهترین شیر ظرفشویی

طراحی و رنگ

به هنگام خرید بهترین شیر ظرفشویی جدید باید نکات اساسی و اصولی‌ای را مورد توجه قرار داد که البته شاید ظاهراً از اهمیت کمی برخوردار باشند اما در موارد کاربردی شیرآلات بسیار مهم و اثر بخش می‌باشند.

برای انتخاب بهترین شیر ظرفشویی انواع مختلفی در بازار موجود می‌باشد که هر کدام از لحاظ قیمتی می‌تواند عضو میان رده، اقتصادی و با لوکس باشند.

اکنون با در نظر‌گیری مقدار هزینه‌ای که قرار است برای خرید بهترین شیر ظرفشویی صرف کنید، البته مقدار اهمیت شما به طراحی شیرآلات آشپرخانه انتخاب بهترین شیر ظرفشویی می‌تواند گستره وسیعی را شامل باشد. کاملاً واضح و شفاف می‌باشد که به همراه کیفیت طراحی و ساخت شیر، از دیگر عواملی که در انتخاب بهترین شیر ظرفشویی بسیار تأثیر‌گذار است، طراحی و رنگ آن می‌باشد.

استیل

معمولاً رنگ کروم یا همان استیل در بازار به دلیل کم هزینه‌تر بودن نسبت به دیگر رنگ‌ها یکی از موارد کمک به خرید بهترین شیرظرفشویی می‌باشد. که البته به آسانی با دکور و وسایل آشپزخانه ست می‌شود.

سفید

با گذر زمان علاقه مردم نسبت به رنگ‌ها مختلف شیر ظرفشویی بیشتر شده که یکی از آن‌ها رنگ سفید است. شیر‌ها ظرفشویی سفید رنگ را می‌توان دومین نوع پر فروش از نظر رنگ دانست. همانطور که در مقاله معرفی انواع روشویی به آن اشاره کردیم، رنگ سفید شیرآلات از محبوب ترین شیرآلات روشویی محسوب می شود.

دلیل آن هم این است که هم لکه آب و البته اثرات انگشت دیده نمی‌شود و هم با اکثر وسایل آشپزخانه که سفید رنگ هستند قابل ست کردن‌اند. شیرآلات سفید معمولاً گران‌تر از انواع کروم آن‌ها بوده و روکش آن‌ها معمولاً از جنس پلاستیک و با چینی است.

مشکی

یکی از رنگ‌ها خاص برای شیرظرفشویی است برای افرادی که می‌خواهند جلوه خاصی به آشپزخانه خود بدهند. در انتخاب بهترین شیر ظرفشویی از شیرآلات مشکی نمی‌توان بسیار مطمئن بود زیرا که فقط به خاطر رنگشان دارا هزینه بالایی هستند و البته پاک کردن لکه آب از روی آن‌ها کمی دشوار‌تر از رنگ کرم آن‌ها است.

طلایی

افرادی که به دنبال ظواهری لوکس هستند معمولاً از نظر آن‌ها خرید بهترین شیر ظرفشویی، انتخاب شیر‌هایی با روکش طلایی می‌باشد. کیفیت کار شده در روکش طلایی بیشتر از کروم بوده و در برابر سایش مقاومت بیشتری ئر برابر آب دارد. و از معایب آن می‌توان به قیمت بالا آن اشاره کرد.

برنزی

معمولاً افرادی که به دنبال طراحی دکور‌ها سنتی هستند، انتخاب بهترین شیرظرفشویی‌شان با روکشی برنزی است. مزیت‌ها و ویژگی‌های زیادی را برخوردارند از جمله مقاوم بودن در برابر فرسایش مداوم جریان آب، تمیز شدن بسیار آسان این نوع شیر‌ها و البته عدم ماندگاری اثرات انگشت‌ها و لکه‌های آب بر روی شیر آلات با رو کش برنزی. که البته باز هم عیب آن قیمت گران آن می‌باشد.

رز گلد

رنگی دیگر از رنگ‌های خاص در انتخاب بهترین شیر ظرفشویی، رنگ رز گلد می‌باشد که با سبک‌ها خاصی قابل ست کردن با دیگر اجزا آشپزخانه می‌باشد. این نوع از شیر‌ها ظرفشویی هم از کیفیت سطح بالایی برخوردار بوده و در برابر سایش مداوم آب مقاومت بالایی دارند، اثر لکه‌ها آب و انگشتان دست بر روی آن‌ها به سادگی قابل پاکسازی است. معایب آن‌ها هم کمیاب و البته گران و پر هزینه بودن‌شان می‌باشد.

نوع شیر ظرفشویی

المانی دیگر که نقش بسیار مهمی در انتخاب خرید بهترین شیر ظرفشویی دارد، نوع آن‌ است. برای مثال اگر سینک آشپزخانه شما ابعادی کمتر از حدود ۱۰۰ سانتی‌متر دارد خرید بهترین شیر ظرفشویی می‌تواند نوع علم ثابت باشد.

راهنمای خرید بهترین شیرآلات ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین شیرآلات ظرفشویی

شیرآلات معمولی و یا علم ثابت همان شیر‌هایی هستند که فقط سر آن‌های به چپ و راست قابلیت چرخش داشته و قابلیت دیگری ندارند که از ابتدا در خانه‌ها موجود بودند. برای همین انتخاب بهترین شیر ظرفشویی برای سینک‌های کوچک هستند.

اما اگر سینک شما بیش از ۱۰۰ الی ۱۲۰ سانتی‌متر ابعاد داشت، بهتر است تا سراغ شیر‌ها شاوری رفته چون انتخاب بهترین شیر ظرفشویی برای شما شیر‌ها شلنگ دار است تا بتوانید به راحتی آب را به تمام نقاط سینک حود برسانید.

شیر‌های شلنگ دار که با نام شاوری معروف هستند، نسل نوینی از شیر‌ها ظرفشویی هستند که به وسیله طراحی خاص خود دامنه گسترده‌ای برای شستشو در سینک ایجاد می‌کنند.

قسمت خروجی آب شیر‌ها شاوری قابلیت حرکت دارد و می‌توان با حرکت دادن آن به تمام نقاط سینک دسترسی داشت. این خاصیت کمکمی کند تا شستشو به نحو احسنت انجام شود و جایی از شستشو دور نماند. البته در پایان عملیات شستشو با ر‌ها کردن خروجی متحرک و شلنگ شیر شاوری به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

پس اگر هنگام شستشو نیاز به دامنه گسترده‌تری دارید، انتخاب بهترین شیر ظرفشویی برای شما می‌تواند شیر شاوری باشد.

ابکاری‌های متنوع

در راهنمای خرید بهترین شیر ظرفشویی باید گفت که از عوامل مؤثر در انتخاب بهترین شیر ظرفشویی باید به نوع پوشش و آبکاری آن‌ها نیر دقت لازم را داشت.

PVD

این نوع روکش بهترین در نوع خود می‌باشد که در انواع شیرآلات معروف و گران قیمت در جهان از آن استفاده می‌شود. در این روش از آبکاری نوعی محلول فلزی همانند تیتانیوم تبخیر شده به کار می‌رود. بسیار در مقابل سایش مقاوم بوده و دربرابر تغییر رنگ هم نیز استحکام بالایی دارد.

نیکل کروم

از گذشته‌هایی دور از همین روش برای تولید شیرآلات استفاده می‌شده است. رنگ ظاهری کروم نقره‌ای بوده که قابلیت انعکاس بالایی دارد و سطح آن کاملاً صیقلی می‌باشد.

آبکاری الکتروستاتیک

برای آگاهی از جزئیات بیشتر در راهنمای خرید بهتری شیر ظرفشویی و انواع آبکاری آن‌ها، شیوه دیگری از آبکاری و روکش‌سازی نوع الکتروستاتیک می‌باشد. به این منظور که در این روش از رنگ‌های پخته شده در کوره استفاده می‌شود، دوام و مقاومت بالایی درمقابل فرسایش را داراست.

جمع‌بندی

دوان با ارائه این مطلب سعی داشت تا مخاطب را در راهنمای خرید بهترین شیر ظرفشویی و انتخاب بهترین شیر ظرفشویی یاری نماید تا بتوان احساس آرامش و راحتی را هنگام شستشو برای آشپزخانه خود به ارمغان بیاورید.

امید است تا بهره کافی را برده باشید.

راهنمای خرید بهترین شیر ظرفشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top